SALKLIM klimatyzacja klimatyzacje wentylacja wentylacje instalacje rekuperatory

Prejsť na obsah

Hlavné menu:


Najlepsze wentylatory do domu lub firmy
Sprzedaż, montaż oraz serwisFirma
Przemysł
Dom


Wentylatory - Centrale wentylacyjne - Rekuperatory - Odciągi przemysłowe.

Zajmujemy się projektowaniem oraz wykonywaniem instalacji wentylacji we wszelkiego rodzaju obiektach przemysłowych oraz domach mieszkalnych.

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie wentylacji i rekuperacji odzysku ciepła dla domów jednorodzinnych i firm. Dobieramy rozwiązania zapewniające nie tylko zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych domu, ale także działające bezawaryjnie i zapewniające spokojny sen!

W bardzo dobrze izolowanym domu z ciepłymi oknami brak instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to poważny błąd. Budujemy nowy - energooszczędny dom. Inwestujemy w doskonałą izolację ścian, dachu, w szczelne okna i nowoczesny system grzewczy. Chcemy, by koszty eksploatacji domu były jak najniższe. Osiągnąć to można, stosując nowoczesne rozwiązania nie tylko w odniesieniu do ścian, ale również do systemu wentylacji. Trzeba bowiem pamiętać że w bardzo dobrze ocieplonym domu 70-80% strat ciepła dokonuje się przez wentylację. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż wentylacji nawiewno - wywiewnej. Stosując ją zapewniamy ciągły napływ świeżego oraz usuwanie zużytego powietrza. Ten rodzaj instalacji dzięki centrali wentylacyjnej z rekuperatorem, pozwala odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza.
Rozważając możliwość zastosowania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, nie można kierować się jedynie kosztami jej wykonania. Uwzględnić trzeba oszczędności wynikające z rezygnacji z komina z kanałami wentylacyjnymi oraz nawiewników w oknach, a także przyszłe oszczędności związane z eksploatacją domu. Jeśli instalację wentylacji mechanicznej zaplanujemy jeszcze na etapie projektowania domu, zaoszczędzimy nie tylko czas ale i pieniądze. Nie będzie trzeba budować kominów wentylacyjnych, ponieważ ich funkcje przejmą kanały wentylacji nawiewno-wywiewnej.
Najczęstszą przyczyną pojawienia się grzyba w naszym domu lub mieszkaniu jest niewystarczająca wentylacja pomieszczeń. Słaba wentylacja w połączeniu z nadmierną wilgocią to najszybszy sposób hodowli grzyba na ścianie lub suficie . Może on wywoływać u ludzi takie objawy jak: nudności, zaburzenia układu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, alergie, astmę oraz grzybicę płuc. W instalacji wentylacji mechanicznej nawiewno - wywiewnej świeże powietrze z zewnątrz napływa kanałami wentylacyjnymi najpierw do najmniej zanieczyszczonych pomieszczeń - pokoi dziennych i sypialni. Stamtąd przedostaje się ono do przedpokojów, potem do kuchni, łazienki i toalety skąd usuwane jest na zewnątrz. Według statystyk ludzie spędzają 91% swego czasu w budynkach, z czego około 65% w domu. Co najgorsze, najbardziej wrażliwi na zanieczyszczenia powietrza są ci, którzy przebywają w domu najwięcej : kobiety ciężarne, osoby starsze i chorzy.
Na co dzień jesteśmy narażeni w budynkach na kurz, pyłki roślin, zarodniki grzybów i pleśni, zanieczyszczenia chemiczne wydzielane przez materiały budowlane i wyposażenie wnętrz.
Trudno jednoznacznie określić, które z substancji zanieczyszczających powietrze powodują jedynie dyskomfort mieszkańców, a które mogą wywołać choroby. Objawy ich szkodliwego działania na organizm mogą być mylące, a niektóre spowodowane nimi choroby mogą się ujawnić po wielu latach.

Równie ważna jest jakość powietrza w miejscu pracy. I to nie tylko w zakładach przemysłowych, gdzie są emitowane duże ilości zanieczyszczeń. Użytkownicy wielu z nich oskarżają się na bóle głowy, podrażnienia oczu, nosa i gardła, trudności z koncentracją i zmęczenie. Powody są złożone, ale jednym z nich jest niewłaściwie działająca wentylacja Wentylacja mechaniczna nawiewno - wywiewna.

Jest to zdecydowanie najlepszy i najskuteczniejszy rodzaj wentylacji. Charakteryzuje się tym, że zarówno napływ świeżego, jak i usuwanie na zewnątrz zużytego powietrza odbywają się w sposób wymuszony i kontrolowany. Daje to możliwość dostosowania intensywności tej wymiany do rzeczywistych potrzeb. Najlepszą zaletą wentylacji nawiewno-wywiewnej ( REKUPERACJA ) jest także możliwość odzyskiwania ciepła z usuwanego powietrza wentylacyjnego.

Wentylacja naturalna czy mechaniczna?
Wentylacja naturalna jest wprawdzie najtańsza, ale wentylator raz działa a raz nie.
Wentylacja grawitacyjna to najlepszy sposób by marnować ciepło. Odwrócenie ciągu wentylacji może być bardzo niebezpieczne. Może dojść do zasysania spalin wydostających się z przewodów spalinowych oraz dymowych i zaciągnięcia ich do budynku. Ponadto niewłaściwie działająca wentylacja nie odprowadza gazów (produktów spalania) które mogą się wydostawać z wadliwie działających urządzeń grzewczych. Najniebezpieczniejszym z nich jest tlenek węgla powodujący bardzo grozne zatrucia nawet śmiertelne !!! Odpowiedz sobie sam czy warto inwestować w wentylacje i nowoczesne wentylatory.
Zastanawiasz się jaki rekuperator wybrać oraz jak zaplanować skuteczną wentylację? Pomoże ci firma SALKLIM prowadząca działalność na terenie Mielca, Tarnobrzego oraz okolicznych miejscowości www.salklim.pl
e-mail: salklim@op.pl
telefon: 0-793709001
telefon: 0-668230995

wentylacja
wentylator

Salklim - klimatyzacje wentylacje instalacje sprzedaż montaż serwis klimatyzacja wentylacja rekuperatory w Mielcu Tarnobrzegu Tarnowie Dębicy Staszowie Stalowej Woli Połańcu Rzeszowie Sandomierzu | salklim@op.pl

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu