SALKLIM klimatyzacja klimatyzacje wentylacja wentylacje instalacje rekuperatory


Prejsť na obsah

Hlavné menu:


Rekuperatory

Rekuperatory sprzedaż montaż serwis


Rekuperator to inaczej duży wymiennik ciepła. Jego działanie polega na przekazywaniu ciepła z jednego miejsca na drugie miejsce . W przypadku wentylacji rekuperator jest urządzeniem ogrzewającym powietrze nawiewane do budynku za pomocą ciepłego powietrza, które jest usuwane z budynku.
Większość domów w Polsce to wielkie termosy, nowe szczelne okna dobrze docieplone ściany i brak sprawnej wentylacji. Budujemy nowy - energooszczędny dom. Inwestujemy w doskonałą izolację ścian, dachu, w szczelne okna i nowoczesny system grzewczy. Chcemy żeby koszty eksploatacji domu były jak najniższe a zapominamy o sprawnej wentylacji . W nowym domu stosując wentylację na rekuperatorze mamy pewność dobrej wymiany powietrza ale tu brak wilgoci, grzybów, pyłów i bakterii. Stosowane wymienniki w rekuperatorach: krzyżowy , krzyżowo przeciwprądowy, przeciwprądowy, obrotowy.

Wentylacja na rekuperatorze jest to zdecydowanie najlepszy i najskuteczniejszy rodzaj wentylacji. Charakteryzuje się tym że zarówno napływ świeżego jak i usuwanie na zewnątrz zużytego powietrza odbywają się w sposób wymuszony i kontrolowany. Daje to możliwość dostosowania intensywności tej wymiany do rzeczywistych potrzeb. Najlepszą zaletą wentylacji nawiewno - wywiewnej ( REKUPERACJA ) jest także możliwość odzyskiwania ciepła z usuwanego powietrza wentylacyjnego. Wentylacja grawitacyjna to najlepszy sposób by marnować ciepło. Odwrócenie ciągu wentylacji może być bardzo niebezpieczne. Może dojść do zasysania spalin wydostających się z przewodów spalinowych oraz dymowych i zaciągnięcia ich do budynku. Ponadto niewłaściwie działająca wentylacja nie odprowadza gazów (produktów spalania) które mogą się wydostawać z wadliwie działających urządzeń grzewczych. Najniebezpieczniejszym z nich jest tlenek węgla powodujący bardzo grozne zatrucia nawet śmiertelne!!! Odpowiedz sobie sam czy warto inwestować w rekuperację. Bardzo dobrym uzupełnieniem systemu wentylacyjnego jest wykonanie gruntowego wymiennika ciepła (GWC) latem schładza powietrze a zimą podgrzewa dodatkowo zabezpiecza również system wentylacyjny przed zamarzaniem.
Najczęściej montowane przez nas Rekuperatory: Enervent, Viessmann, Brink Renovent, Fast, Systemair, Bartosz, Mistral, Dospel, Fujitsu, Tywent.

Jaki rekuperator wybrać jak zaplanować skuteczną wentylacje pomoże ci firma SALKLIM. www.salklim.pl
e-mail: salklim@op.pl
telefon: 0-793709001
telefon: 0-668230995


Salklim - klimatyzacje wentylacje instalacje sprzedaż montaż serwis klimatyzacja wentylacja rekuperatory w Mielcu Tarnobrzegu Tarnowie Dębicy Staszowie Stalowej Woli Połańcu Rzeszowie Sandomierzu | salklim@op.pl

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu