SALKLIM klimatyzacja klimatyzacje wentylacja wentylacje instalacje rekuperatory


Prejsť na obsah

Hlavné menu:


Pompy ciepla

Pompy ciepła sprzedaż montaż serwis


Pompa ciepła jest urządzeniem które zużywa niewielką ilość energii aby przenieść ciepło z jednego miejsca do drugiego. Pompy ciepła są zwykle używane do pobrania ciepła z powietrza lub ziemi do ogrzewania domu czy budynku biurowego mogą pracować też w odwrotnym kierunku czyli w chłodzeniu budynków. Jeśli wiesz jak działa klimatyzacja to wiesz już wiele o tym jak działa pompa ciepła ponieważ pompy ciepła i klimatyzatory działają w podobny sposób. Pompy ciepła to szczególny rodzaj systemu grzewczego, ponieważ mogą one pracować zarówno jako piec i klimatyzator. Tak więc nie ma potrzeby instalowania oddzielnych systemów do ogrzewania i chłodzenia domu.
Pompy ciepła może być wykorzystywane do grzania ciepłej wody użytkowej ogrzewania basenów , domów , podgrzewania powietrza dostarczanego do mieszkań oraz mało w Polsce popularne do odlodzenia parkingów, placów, lotnisk itp.
Jeśli chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu a nie masz odpowiednich funduszy zamontuj klimatyzator który pomoże ci zredukować koszty na ogrzewaniu . Ludność w Szwecji jest na poziomie 9 milionów osób jednak jest największym na rynku producentem pomp ciepła w Europie. Rozwija się wiele nowych i innowacyjnych produktów sposobów łączenia produktów ma na celu zwiększenia efektywności energetycznej.
Nasza firma oferuje swoim klientom wiele nowatorskich rozwiązań dla różnych potrzeb grzewczych. Pompy ciepła mogą być wykorzystywane do prywatnych domów, biur, budynków mieszkalnych, gabinetów lekarskich ,firm ,kościoły, itp. Pompy ciepła są wykonane z najwyższej jakości materiałów pozwalających pracować długi okres czasu .
Jaki system pompy ciepła wybrać, jakie są rodzaje pomp ?
­ Większość zainstalowanych pomp jest używana do ogrzewania domów jednorodzinnych, dla których najczęstszym źródłem naturalnego ciepła jest wymiennik gruntowy. Wody powierzchniowe z rzek, jezior czy mórz są na ogół niedostępne dla indywidualnych gospodarstw. Czasami do zasilania pompy ciepła wykorzystuje się wodę podziemną ze studni lub z ujęć głębinowych. Systemy wymiany ciepła: sonda pionowa, kolektor poziomy, woda gruntowa, wody powierzchniowe, powietrze atmosferyczne oraz pompy ciepła z bezpośrednim parowaniem. Pompa ciepła pozwala na duże zaoszczędzenie kosztów eksploatacji na ogrzewaniu, koszt ogrzania pompą ciepła jest dużo niszy nawet od pieców węglowych i koksowych.


Jaki pompę ciepła wybrać jak zaplanować skuteczną instalację pomorze ci firma SALKLIM www.salklim.pl
e-mail: salklim@op.pl
telefon: 0-793709001
telefon: 0-668230995


Salklim - klimatyzacje wentylacje instalacje sprzedaż montaż serwis klimatyzacja wentylacja rekuperatory w Mielcu Tarnobrzegu Tarnowie Dębicy Staszowie Stalowej Woli Połańcu Rzeszowie Sandomierzu | salklim@op.pl

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu