SALKLIM klimatyzacja klimatyzacje wentylacja wentylacje instalacje rekuperatory


Prejsť na obsah

Hlavné menu:


Klimatyzacje

Klimatyzacja montaż sprzedaż serwis

Podstawową dziedziną naszej firmy jest klimatyzacja.
Projektujemy i wykonujemy instalacje w następujących układach:
klimatyzacji freonowej i układuf VRF
klimatyzacji z obiegiem wody lodowej
klimatyzacji precyzyjnejFirma świadczy usługi instalacji i serwisu systemów klimatyzacji na terenie południowej Polski.
W ofercie naszej firmy znajda Państwo nowoczesne systemy klimatyzacyjne firm:
Artel - Zibro - Panasonic - Fujitsu - Daikin - Fuji Electric - LG - Lennox - York - Samsung - McQuay - Sanyo - Whirlpool - Chigo - AUX

Jak właściwie wybrać odpowiednie urządzenie?
Przy wyborze odpowiedniego urządzenia klimatyzacyjnego pomoże spotkanie z naszą firmą. Zawsze chcemy spotkać się u klienta , aby wybrać urządzenie odpowiadające jego wymogom i parametrom. Dlaczego klimatyzacja okazuje się niezbędna?
Popyt na "klimatyzowane" usługi - restauracje, kawiarnie, puby, zakłady fryzjerskie czy sklepy i wiele innych lokali do których coraz częściej się udajemy, jeżeli nie są klimatyzowane klienci je po prostu omijają. Klimatyzacja w tego typu lokalach staje się standardem który został wymuszony przez samych klientów.
Wydajność pracy - jak wykazują badania w znacznym stopniu spada wraz ze wzrostem temperatury w pomieszczeniu. W prosty sposób można wykazać korzyści z zastosowania odpowiedniego systemu klimatyzacyjnego. Już po przekroczeniu temperatury 25 st C w pomieszczeniu wydajność pracy umysłowej spada o 20% a tempo pracy prawie o 50%
Po wejściu Polski do Unii Europejskiej, pociąga za sobą wprowadzenie nowych norm i standardów. Sprostanie norm europejskim w zakresie czystości i jakości powietrza w miejscach stałego przebywania ludzi staje się obecnie bardzo ważnym zagadnieniem.
Co to jest klimatyzacja?
Klimatyzacja jest procesem wymiany powietrza w pomieszczeniu mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka.
Jak wybrać odpowiedni klimatyzator?
Wybór klimatyzatora powinien być przemyślany. Zawyżona moc naraża Państwa na straty materialne im większa moc tym klimatyzator jest droższy i zużywa więcej energii, a zbyt mała moc powoduję przegrzewanie się sprężarki co prowadzi do jej uszkodzenia. Klimatyzacje powinna dobierać firma która ma w tym doświadczenie dlatego wymagana jest wizyta firmy SALKLIM .
Czy klimatyzacja może zaszkodzić zdrowiu?
Tylko źle zorganizowany system klimatyzacji może zaszkodzić zdrowiu. Przy dobrze zorganizowanym systemie klimatyzacji otoczenie może stać się jedynie zdrowsze. Utrzymuje wilgotności na poziomie 40 - 60% ma pozytywny wpływ na osoby z alergiami. Czy klimatyzacje służą zarówno do chłodzenia i grzania? Klimatyzacja to znacznie więcej niż tylko chłodzenie.
Klimatyzacja to urządzenie bardzo ekonomiczne, jedno z najtańszych urządzeń grzewczych. Koszt grzania klimatyzatorem (pompą ciepła) jet mniejszy od tradycyjnego opału. Co kryje się pod pojęciem "inwerter"?
Inwerter stopniowo zwiększa swoją moc w zależności od wydajności potrzebnej do ochłodzenia lub ogrzania pomieszczenia. Działanie jednostki bez inwertera można porównać do włączania i wyłączania lampy. Włączenie tego typu urządzenia powoduje uruchomienie na pełnej mocy.
Zalety technologii inwerterowej:
Szybsze osiągnięcie żądanej temperatury
Czas rozruchu zmniejszony o 1/3
Eliminacja cykli załączania/wyłączania, dzięki czemu nie występują skoki napięcia.
Redukcja kosztów energii
Brak wahań temperatury
Mniejsze zużycie sprężarki

Jaką klimatyzacje wybrać?
Najnowocześniejszym rozwiązaniem są urządzenia typu split. Parownik umieszcza się w nich w tak zwanej jednostce wewnętrznej instalowanej w pomieszczeniu a sprężarkę, skraplacz i zawór rozprężny – w jednostce zewnętrznej montowanej na zewnątrz domu. Jednostki wewnętrzne są dostępne w kilku wersjach, ściennej, podsufitowej, kasetonowej i stojącej.
Najczęściej kupowane jednostki wewnętrzne ścienne i podsufitowe a do pomieszczeń ze stropem podwieszanym – kasetonowe lub kanałowe.
Klimatyzacja przenośna
Klimatyzatory przenośne to takie które w zależności od potrzeb można przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Muszą stać w pomieszczeniu w którym można otwierać okno. Do ochładzania skraplacza wykorzystywane jest powietrze zewnętrzne pobierane za pomocą rury wystawionej za otwarte okno. Ogrzane powietrze jest usuwane drugą rurą. Klimatyzatory przenośne pracują głośno i mają niewielką moc chłodzącą są przez to bardzo nieoszczędne. Klimatyzacja przenośna nie naddaje się do grzania zimą (pompą ciepła). Rodzaje klimatyzatorów typu split:

Klimatyzacja ścienne

Klimatyzacja ścienno przysufitowe

Klimatyzacje przypodłogowe

Klimatyzacje kanałowe


Salklim - klimatyzacje wentylacje instalacje sprzedaż montaż serwis klimatyzacja wentylacja rekuperatory w Mielcu Tarnobrzegu Tarnowie Dębicy Staszowie Stalowej Woli Połańcu Rzeszowie Sandomierzu | salklim@op.pl

Naspäť na obsah | Späť na hlavné menu